تست بیش فعالی - مجله بیش فعالی ایران - تست بیش فعالی بزرگسالان و کودکان

تست بیش فعالی

تست بیش فعالی : آیا حس میکنید به ADHD یا ADD مبتلا هستید ؟ بیشفعالی یک اختلال عصب شناسانه است که به قسمت پیش پیشانی مغز مربوط است. قسمتی که مسئول عملکردهای اجرایی ، امور احساسی و کنترل مقررات است. بیشتر کودکانی که بیش فعالی دارند در بزرگسالی نیز درگیر این بیماری خواهند بود. چرا که این بیماری با گذشت سن درمان نمیشود.

ویدیو

تست بیش فعالی

تست بیش فعالی بر اساس استانداردهای موثق روانشناسی تنظیم شده است. اما در نظر داشته باشید که جواب این آزمون نمیتواند در مورد ابتلا ی شما به بیش فعالی نظری قطعی دهد. اگر جواب این تست  مثبت بود لطفاً به روانشناس یا روانپزشک برای بررسی این اختلال مراجعه کنید.

تست را از فرم زیر بزنید

تست بیش فعالی

لطفا برای آغاز تست روی دکمه ی سبز رنگ کلیک کنید

 

 

تست بیش فعالی

نیاز به درمان قطعی

در نظر داشته باشید که بیش فعالی میتواند تمام جنبه های زندگی یک فرد را مختل کند! شخص چه در کودکی و چه در بزرگسالی با مشکلاتی مثل عدم تمرکز، از این شاخه به آن شاخه پریدن، عدم تعادل در تصمیمات و رفتار های بدون فکر دجار خواهد شد. همچنین بیش فعالها در معرض بیماری های دیگری نیز هستند. بیماری هایی مثل پارکینسون، مرگ زودرس و خطر خود کشی. شاید برایتان جالب باشد که بیش فعال ها بیشتر در معرض رفتار های پرخطر مثل اعتیاد و تصادف هستند.

تست بیش فعالی

تست بیش فعالی، به بررسی مسائل مختلفی میپردازد. مسائلی مثل تمرکز هنگام صحبت کردن دیگران. معمولا بیش فعال ها هنگام صحبت کردن شخص دیگری، تمرکز شان را از دست داده و به چیز دیگری فکر میکنند. آنها معمولا صندلی شان را مدام ترک میکنند و باید حتما پس از دقایقی نشستن حرکت کنند. از مسائل دیگر مربوط به بیش فعالی این است که بیش فعال ها معمولا وقتی که کاری برای انجام دادن ندارند، به شدت کلافه میشوند.

تست بیش فعالی

آنها حتی وقتی که شخصی در حال صحبت کردن است جمله ی او را قبل از تمام کردن توسط آن شخص به پایان میرسانند. چون حوصله ی گوش دادن به انتها حرف او را ندارند. از دیگر خصلت آنها این است که معمولا تا لحظه ی آخر، یک کار را عقب می اندازند. بعضی مواقع، آنها نیاز دارند تا شخص دیگری کارهای آنها را مدیریت کند. چون آنها معمولا در مدیریت امور زندگی مشکل دارند. در نظر داشته باشید این تست برای بالای ۱۸ سال طراحی شده است و در خیلی از مواقع برای کودکان کاربردی نیست. اگر تست بیش فعالی شما مثبت شد ، پیشنهاد میکنیم که حتما با یک روانپزشک در مورد اختلال خود صحبت کنید.

 

 

منبع : additudemag