کلینیک بیش فعالی - مشاوره آنلاین - از سراسر کشور - مجله بیش فعالی ایران

مشاوره آنلاین بیش فعالی

کلینیک بیش فعالی ، خدمتی جدید از مجله ی بیش فعالی ایران است. اما چگونه مشاوره آنلاین بیش فعالی بگیریم ؟

راه اول

ارسال پیام در واتس اپ به شماره ی :

۰۹۰۱۴۵۲۶۳۴۷

کلینیک بیش فعالی

کلینیک بیش فعالی

کلینیک بیش فعالی

راه دوم

پر کردن فرم:

  کلینیک بیش فعالی

  معمولا پس از تشخیص هر بیماری و یا اختلال ، اولین سوالی که به ذهن شخص میرسد این است که : خب، درمان چیست؟ بیش فعالی هم از این قضیه مستثنی نیست. باید در نظر داشته باشید که بیش فعالی درمان قطعی ندارد، بلکه فقط میتوان آن را کنترل کرد. برای بیش فعالی درمانهای گوناگونی وجود دارد. از مهمترین درمانها میتوان به دارو درمانی و روان درمانی اشاره کرد. آکادمی پزشکی اطفال آمریکا ، برای کودکان زیر ۶ سال آموزش والدین و رفتار درمانی کودک توسط کلینیک بیش فعالی در سراسر دنیا را پیشنهاد میدهد. همچنین این آکادمی، آموزش به مدارس و معلم ها را نیز توصیه میکند.

  کلینیک بیش فعالی

  دارو درمانی :

  دارو درمانی ، یکی از اصلی ترین و مهمترین درمان های بیش فعالی است. این درمان بنا به تشخیص روانپزشک انجام میشود. روانپزشک میزان، نوع و زمان مناسب دارو را برای شما مشخص میکند. ممکن است مدتی زمان ببرد که بهترین نوع دارو را (پس از آزمون و خطا زیر نظر پزشک) پیدا کنید.

  داروهای بیش فعالی به طور کل به دو دسته تقسیم میشوند:

  دارو های محرک و داروهای غیر محرک

  دارو های محرک

  داروهای محرک ، به تمرکز بیشتر و حذف عوامل حواس پرتی کمک میکنند. این داروها ، سال هاست است که برای بیش فعالی تجویز میشوند. درصد موفقیت دارو های محرک، ۷۰ تا ۸۰ درصد است، یعنی اکثریت افراد، واکنشی مثبت به این دارو نشان میدهند. بیش فعالی متوسط تا شدید، نیاز به این گونه دارو دارد. معروفترین قرص محرک، ریتالین است. عوارض عمده ی این گرو دارویی شامل موارد زیر است :

  • بی اشتهایی
  • بی خوابی
  • تیک
  • کاهش وزن
  • سو مصرف
  • بی قراری

  FDA، در مورد مشکلات قلبی که رده داروی متیل فنیدات (مثلا ریتالین) ایجاد میکند هشدار داده است.

  داروهای غیر محرک

  زمانی که داروهای محرک مفید واقع نشوند یا احتمال سو مصرف باشد، داروهای غیر محرک تجویز میشود. این دارو ها نیز به افزایش تمرکز کمک میکنند. ممکن است هفته ها زمان ببرد که شما اثر این داروها رو حس کنید. اما در نظر داشته باشید که داروهای غیر محرک همچنین ممکن است باعث ایجاد افکار خودکشی در نوجوانان شود. FDA اعلام کرده است که وقتی قرص اتوموکستین برای شخصی تجویز میشود، باید نظارت کامل بر روند زندگی او (به خصوص در هفته های اول) انجام شود.

  کلینیک بیش فعالی

  رفتار درمانی :

  بیش فعالی نه تنها روی تمرکز بچه ها در کلاس ، بلکه روی رفتار آنها با دیگران نیز تاثیرگذار است. رفتاری که شاید برای خیلی ها آزار دهنده باشد. رفتار درمانی، روشی است که این رفتار ها را بهبود میبخشد. البته نظارت دقیق بر چگونگی و میزان تاثیر این روش، بسیار مهم است. هدف اصلی رفتار درمانی، برجسته کردن رفتار های مثبت و کاهش رفتار های ناخواسته است.

  کلینیک بیش فعالی
  کلینیک بیش فعالی

  کلینیک بیش فعالی